Kategorie
Kolory

Tajemna wiedza o kolorach. Co może Ci dać znajomość Twoich kolorów?

Niektórzy mają ich w szafie całe mnóstwo, a inni wręcz przeciwnie bardzo mało. Wybierając kolory nie myślimy za dużo, kierujemy się emocjami. I to bardzo dobrze, ale wtedy gdy te emocje nie są niczym zaburzone. Gdy do głosu dochodzi stres, sprytny marketing, potrzeba podążania za modą czy rady przyjaciółki, to nasza intuicja ma nie lada wyzwanie, żeby przebić się w tym chaosie.

Efekt?

Szafa pełna ubrań, w której nic do siebie nie pasuje, a my stając przed nią czujemy lęk, bo za chwilę trzeba będzie coś z niej wybrać i wyjść do ludzi. Każdy kolor wysyła do nas inne wibracje i sprawia, że tuż po otwarciu oczu czujemy się przeciążeni i zmęczeni tym kolorystycznym natłokiem.

Szafa pełna czerni i szarości, która nie zachęca do sięgnięcia po strój, w którym podbijemy świat. Naukowcy już to wiedzą – kolor szary może powodować depresję, obniża nasze poczucie własnej wartości i przygnębia. Gdy jest go w naszym otoczeniu zbyt dużo, nie możemy oczekiwać, że będziemy tryskać radością.

Być może nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale to co widzimy po otworzeniu szafy ma na nas wpływ, tak samo jak to co na siebie zakładamy. I tak jak mamy swoją jedyną i niepowtarzalną osobowość tak też mamy swoje jedyne i niepowtarzalne kolory. Jeśli one nas nie otaczają, jeśli nie wspierają nas w codziennych wyzwaniach, nie będziemy mogli się realizować w 100%.

Dodatkowo, jeśli w ogóle nie wiemy, że taki efekt istnieje i nie przykładamy wagi do kolorów jakie wybieramy, to nawet nie wiemy co tracimy. Jak powiedział Timothy Ferriss w swojej książce „4 godzinny tydzień pracy” policz ile pieniędzy straciłeś nie podejmując jakiegoś działania.

Zastanów się ile mógłbyś osiągnąć, gdybyś na tych negocjacjach był ubrany w kolory, które Cię wspierają, jak potoczyłaby się rozmowa z szefem o podwyżkę, gdybyś nie był ubrany w szary obniżający Twoje poczucie własnej wartości strój, jakie miałbyś efekty po networkingu, gdyby Twój strój zachęcał do rozmowy z Tobą.

Sytuacji, w których mogliśmy lepiej wyglądać, a przez to lepiej się czuć w życiu zawodowym i prywatnym są setki. Trudno jest tylko zmierzyć, to jak nasze samopoczucie przełożyło się na nasze osiągnięcia, wyniki czy budowanie relacji.

Odkrywając tajemną wiedzę o kolorach zrozumiesz jak wpływają one na Twoje życie i nauczysz się z nich korzystać na co dzień. Ta umiejętność, którą każdy może posiąść, sprawi, że staniesz się bardziej pewny siebie, zdecydowany, zwiększy się Twoje poczucie własnej wartości, a Twój wygląd będzie spójny i harmonijny.

W nowej odsłonie Twoja komunikacja ze światem stanie się o wiele prostsza i wydajna, a wiele rzeczy, które postrzegałeś za trudne i karkołomne przyjdą Ci z łatwością.

Kluczem jest zaakceptowanie tego, że otaczające nas kolory mają na nas wpływ, a następnie odnalezienie swojej indywidualnej gamy kolorystycznej i korzystanie z jej wsparcia we wszystkich życiowych sytuacjach.

Gwarantuję Ci, że jeśli odkryjesz swoje kolory, zaprzyjaźnisz się z nimi i sprawdzisz jak Cię wspierają, nie wrócisz do kolorystycznego nieładu czy nudnej monotonii, które kiedyś wydawały Ci się jedynym, znajomym i bezpiecznym rozwiązaniem.

Daj sobie szansę i policz ile okazji przeszło Ci koło nosa, bo nie wyglądałeś tak jak chciałeś wyglądać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *